Новини

Автоперевезення в Україні стануть прозорими та відповідатимуть стандартам ЄС

07 травня 2021

Народний депутат Олександр Горенюк, директор ДП “Прозорро” Василь Задворний та директор ДП “Прозорро.Продажі” Олексій Соболев у присутності замміністра Мінекономіки Світлани Панаіотіді уклали меморандум щодо співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної системи автоперевезень пасажирів відповідно до стандартів Європейського Союзу.

Світлана Панаіотіді наголосила, що Міністерство економіки завжди підтримує розширення використання систем, які вже довели свою ефективність, для унормування та цифровізації нових ринків.

“Ми готові співпрацювати з депутатами Верховної Ради для побудови довіри в держави в такій важливій галузі, з якою щодня стикаються наші громадяни”, — прокоментувала Світлана Панаіотіді підписання документу.

“Наразі ця сфера має ряд гострих проблем: високий рівень тінізації, низьку якість транспортного обслуговування, заплутану й економічно обґрунтовану систему формування тарифів та ін. Підписаний тристоронній меморандум покликаний викорінити ці та інші проблеми, а також забезпечити розвиток добросовісної конкуренції у цій сфері та запобігання проявам корупції”, — зазначив народний депутат Олександр Горенюк.

Зокрема, сторони домовились докладати максимум зусиль для створення ефективної нормативно-правової бази реформування існуючої в Україні системи автоперевезень. Ключовим інструментом реформування галузі є повне переведення її у електронний формат: електронні тендери на закупівлю товарів/послуг та е-аукціони як основний інструмент визначення перевізників, яким надаються права на здійснення перевезень. Усі операції здійснюватимуться за стандартами, критеріями та технологією дворівневих електронних торгових систем «Prozorro» та «Prozorro.Sale», адміністраторами яких є ДП, що входять в сферу управління Мінекономіки.

“Створення єдиних чітких правил на цьому ринку забезпечить його ефективне функціонування, реальні надходження до бюджетів міст та держави, а пасажири при цьому отримають якісний сервіс та обґрунтовані тарифи. Завдяки принципу “усі бачать усе”, за яким працюють обидві електронні торгові системі, уся інформація про результати публічних закупівель та аукціонів буде у відкритому доступі.Кожен зможе дізнатися хто і як отримав право на здійснення перевезень”, — пояснив директор ДП “Прозорро.Продажі” Олексій Соболев.

Він також додав, що електронні аукціони “Prozorro.Продажі” довели свою ефективність у багатьох напрямках, в тому числі: малій приватизації, оренді державного та комунального майна, видачі ліцензій на видобуток надр та ін. Загалом з початку роботи е-аукціони принесли різним бюджетам понад 37 млрд грн.

“Команда “Прозорро” завжди стояла на позиції, що будь-які витрати грошей платників податків мають бути максимально прозорими. Впевнені, що конкурентні закупівлі послуг можуть не тільки зекономити суспільні кошти, а й стимулювати розвиток бізнесу”, — прокоментував директор ДП “Прозорро” Василь Задворний.

ДП “Прозорро.Продажі” та ДП “Прозорро” — це два різні державні підприємства, які побудовані на принципах сім’ї Прозорро “усі бачать усе”, але адмініструють та розвивають різні електронні системи:

●  ДП “Прозорро.Продажі” —  для продажу державного та комунального майна на електронних аукціонах;

● ДП “Прозорро” — для проведення тендерів на закупівлю товарів, робіт і послуг державними установами.

 Обидва ДП входять у сферу управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Така діяльність підприємств наповнює бюджети різних рівнів та заощаджує державні кошти відповідно.